Renegocjacje umów
Czasami sytuacja życiowa zmusza kredytobiorcę do podjęcia działań zmierzających do renegocjowania posiadanych umów kredytowych czy też leasingowych. Banki bardzo niechętnie podchodzą to tych kwestii, zwłaszcza w sytuacji, gdy umowa jest np. wypowiedziana z powodu niespłacania. Dłużnik w takich sytuacjach udając się do lokalnych oddziałów banków natrafia na bariery nie do pokonania, wynikające wielokrotnie z przekazywanych do takich oddziałów kompetencji i uprawnień z ?dyrekcji?. Formalne warunki stawiane dłużnikom są dla nich wielokrotnie kompletnie niewykonalne, zaś podejmowanie niestandardowych działań przez pracowników w terenie jest dla nich kolejnym niepotrzebnym kłopotem.
Jednak każdy z banków ma w swoich siedzibach komórki zajmujące się windykacją, egzekucją i to na tym szczeblu należy podejmować rozmowy. Co wcale nie znaczy, że będzie to łatwe, wielu z tych pracowników patrzy przez schemat procedury, sztywnej i bardzo często niekorzystnej, w efekcie końcowym dla banku, ale za to bezpiecznej dla realizującego je pracownika.
Dzięki kilkuletniej współpracy z osobami z tych banków widzimy, że w grupie tych pracowników są osoby, które potrafią spojrzeć na zadłużenie od strony opłacalności dla banku, a nie procedury, że lepiej jest ułożyć spłatę z dłużnikiem niż sprzedać dług ze stratą dla banku.
Współpracując od kilku lat z takimi osobami z sukcesem renegocjujemy umowy z korzyścią dla dłużników, ale również dla banków.